Olansi hava temizleyici, hava temizleyici, kapalı hava kalitenizi geliştirin
geçerli yer: Ev » Blog » Alkalin Ters Osmoz Su Arıtma » Ters ozmoz için bakım ipuçları Filtre ile sıcak ve soğuk şişesiz su dağıtıcı

Ters ozmoz için bakım ipuçları Filtre ile sıcak ve soğuk şişesiz su dağıtıcı

Görüntüleme sayısı:0     Yazar:Ticari Köpüklü Su Dağıtıcı Üreticisi     Gönderildi: 2024-04-24      Kaynak:https://www.olansgz.com/

Ters ozmoz için bakım ipuçları Filtre ile sıcak ve soğuk şişesiz su dağıtıcı

Ters ozmoz için bakım ipuçları Filtre ile sıcak ve soğuk şişesiz su dağıtıcı

Ters ozmoz Sıcak/Soğuk Şişesiz Su Dağıtıcısı parmaklarınızın ucunda temiz ve ferahlatıcı suya sahip olmanın uygun ve etkili bir yoludur. Şişelerin değiştirilmesini gerektiren geleneksel su dağıtıcılarının aksine, bu şişelemesiz dağıtıcılar doğrudan su kaynağınıza bağlanır ve suyu saflaştırmak için bir filtrasyon sistemi kullanır. Bu, sudan kaçma veya ağır şişelerin değiştirilmesi konusunda asla endişelenmenize gerek yoktur.

Bir su dağıtıcı kullanmanın çeşitli faydaları vardır. İlk olarak, hem sıcak hem de soğuk suya anında erişim sağlar. Bu, özellikle çay veya kahve gibi sıcak içecekler yapmak ve susuzluğunuzu soğuk bir bardak su ile hızla söndürmek için yararlıdır. Kirleticileri filtrelemenin yanı sıra, bu ters ozmoz sistemi size kristal berraklığında saflık vermek için bir nimettir.

Musluk suyunun kalitesi hakkında endişelenen insanlar için gerçekten güven vericidir-sadece onları herhangi bir safsızlıktan ve kirletici maddelerden korumakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzu beslemek için güvenli olan H2O'yu garanti eder!

  • Ters Osmoz Sıcak ve Soğuk Şişesiz Su Dağıtıcısı

  • Ters Osmoz Sıcak ve Soğuk Şişesiz Su Dağıtıcısı

Su dağıtıcıları için düzenli bakımın önemi

Su dağıtıcınızın optimal performansını ve uzun ömürlülüğünü sağlamak için düzenli bakım çok önemlidir. Zamanla, maden yatakları, bakteriler ve diğer safsızlıklar sistemde oluşabilir ve suyun tadını ve kalitesini etkileyebilir. Düzenli bakım görevleri yaparak, bu sorunları önleyebilir ve dağıtıcınızı en iyi durumda tutabilirsiniz.

Düzenli bakımın temel faydalarından biri, dağıtıcının temizliğinin korunmasına yardımcı olmasıdır. Dış cepheyi düzenli olarak temizleyerek, zamanla birikebilecek kir veya kiri çıkarabilirsiniz. Bu sadece dağıtıcının temiz ve prezentabl görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bakteri veya küfün büyümesini de önler.

Düzenli bakım, dağıtıcıdaki su filtrelerinin değiştirilmesini de içerir. Bu filtreler sudan safsızlıkların giderilmesinden sorumludur ve zamanla tıkanabilir veya daha az etkili olabilirler. Filtreleri önerilen frekansta değiştirerek, tükettiğiniz suyun her zaman temiz ve güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.


Su dağıtıcısının dışını temizlemek

Fişini Çıkarın su sebili ve üstünde herhangi bir şeyi temizleyin. Sonra nemli bir bez veya sünger alın ve kasabaya gidin - tozlu lekeleri canlılıkla ovarak! Tomurcuklanmayacak bazı bölgelerle karşılaşırsanız, hayal kırıklığına uğramayın; Bunun yerine hafif bir deterjan veya temizlik çözeltisi deneyin, ardından beze veya süngere daha sonra herhangi bir kalıntıyı gidermek için iyi bir durulama yapın. Bilmeden önce, bebek pürüzsüz su dağıtıcı yüzeyleriniz Yucky Gunk'tan tamamen arınmış olacaktır!

Paslanmaz çelik dağıtıcılar için, parlaklığı geri yüklemek ve parmak izlerini çıkarmak için cila veya paslanmaz çelik temizleyici kullanın. Temizleyiciyi yumuşak bir beze uygulayın ve metalin tanesini takip ederek paslanmaz çelik yüzeyleri silin. En iyi sonuçlar için temizleyici hakkındaki talimatları okuduğunuz ve izlediğinizden emin olun.

Su dağıtıcısınızın dış kısmında asla aşındırıcı temizleyiciler veya ovma fırçaları kullanmamanız önemlidir, çünkü bu bitişe zarar verebilir. Ek olarak, hem sizin hem de dağıtıcıya zararlı olabilecekleri için çamaşır suyu veya diğer sert kimyasalları kullanmaktan kaçının.


Dağıtıcıdaki su filtrelerini değiştirme

Bir dispenserdeki su filtrelerinin, tükettiğiniz suyun temiz ve güvenli olduğundan emin olmak için düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Zamanla, bu filtreler safsızlıklarla tıkanabilir ve etkinliklerini kaybedebilir. Filtreleri değiştirmeniz gereken sıklık, dağıtıcınızın spesifik modeline ve su kaynağınızın kalitesine bağlı olacaktır.

Bu filtreleri değiştirmeye çalışmadan önce suyu dağıtıcınıza kestiğinizden emin olun. Bu kötü çocuğun en arkasında vanayı bulabilirsiniz, sadece bir bükülme verin ve hepiniz hazırsınız! Şimdi, bu filtre muhafazasını izlemek de çok zor olmamalıdır - genellikle ünitenin arkasına veya altına doğru bulunur.

Filtre muhafazasını sökerek veya üreticinin talimatlarını izleyerek çıkarın. Eski filtreleri çıkarın ve düzgün bir şekilde atın. Yeni filtreleri takmadan önce, gevşek parçacıkları veya enkazları çıkarmak için temiz suyla duruladığınızdan emin olun.

Yeni filtreleri, uygun şekilde hizalandıklarından ve oturduklarından emin olarak muhafazaya yerleştirin. Sıkı ve güvenli olmasını sağlayarak filtre muhafazasını dağıtıcıya geri vidalayın. Son olarak, su kaynağını tekrar açın ve herhangi bir sızıntı olup olmadığını kontrol edin.


Su Dağıtıcı Sisteminin yıkanması

Yıkamak su dağıtıcı sistemi yerleşik safsızlıkların veya bakterilerin kaldırılmasına yardımcı olan önemli bir bakım görevidir. Zamanla, maden yatakları ve diğer kirleticiler sistemde birikebilir ve suyun tadı ve kalitesini etkileyebilir. Sistemin yıkanması, bu safsızlıkların giderilmesine ve tükettiğiniz suyun temiz ve ferahlatıcı olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Su dağıtıcı sistemini temizlemek için, dağıtıcı üzerindeki sıcak ve soğuk su anahtarlarını kapatarak başlayın. Bu, yıkama işlemi sırasında herhangi bir suyun sistemden akmasını önleyecektir. Ardından, dağıtıcınızdaki valfi bulun. Bu genellikle ünitenin alt kısmında veya arkasında bulunur.

Tahliye tapasını açın ve suyun sistemden akmasına izin verin. Suyu yakalamak için altına bir kap veya kova yerleştirmeniz gerekebilir. Tüm safsızlıkların yıkandığından emin olmak için suyun birkaç dakika çalışmasına izin verin.

Sistemin iyice yıkandığından memnun kaldığınızda, valfi kapatın veya tapayı boşaltın ve sıcak ve soğuk su anahtarlarını açın. Kalan safsızlıkların sistemden yıkandığından emin olmak için dağıtıcının birkaç dakika çalışmasına izin verin.


Su basıncını ve sıcaklığı kontrol etmek

Dispanserinizin su basıncını ve sıcaklığını kontrol etmek, optimum performans ve işlevsellik sağlayan önemli bir bakım görevidir. Düşük su basıncı dağıtıcının akış hızını etkileyebilirken, yanlış sıcaklık ayarları çok sıcak veya çok soğuk suya neden olabilir.

Su basıncını kontrol etmek için, dağıtıcı üzerindeki sıcak ve soğuk su anahtarlarını kapatarak başlayın. Ardından, dağıtıcınızdaki basınç göstergesini bulun. Bu genellikle ünitenin arkasına veya altına yakındır. Basınç göstergesi, mevcut su basıncını inç kare (psi) başına pound cinsinden gösterecektir.

Görüntülenen basıncı, üretici tarafından belirtilen önerilen aralıkla karşılaştırın. Basınç çok düşükse, su besleme vanasını ayarlamanız veya temeldeki sorunları ele almak için profesyonel bir tesisatçıya başvurmanız gerekebilir.

Su sıcaklığını kontrol etmek için sıcak ve soğuk su anahtarlarını açın ve dağıtıcının birkaç dakika çalışmasına izin verin. Bir bardağı sıcak suyla doldurun ve bir termometre kullanarak sıcaklığı ölçün. Sıcak su sıcaklığı üretici tarafından belirtilen aralıkta olmalıdır. Sıcaklık çok yüksek veya çok düşükse, dağıtıcınızdaki termostat ayarlarını ayarlamanız gerekebilir.

  • Ters Osmoz Sıcak ve Soğuk Şişesiz Su Dağıtıcısı

  • Ters Osmoz Sıcak ve Soğuk Şişesiz Su Dağıtıcısı

Su dağıtıcısınızı koruma hakkında son düşünceler

Sonuç olarak, ters ozmozunuzu sıcak/soğuk darbessiz su dağıtıcısını optimal durumda tutmak için düzenli bakım gereklidir. Dış cepheyi temizlemek, su filtrelerini değiştirmek, sistemi yıkamak, su basıncını ve sıcaklığı kontrol etmek, sızıntıları denetlemek ve yaygın sorunları gidermek gibi önerilen bakım görevlerini takip ederek, dağıtıcınızın size temiz ve ferahlatıcı su sağladığından emin olabilirsiniz. yıllar boyunca.

Bakım ipuçları hakkında daha fazla bilgi için Ters Osmoz Sıcak ve Soğuk Şişesiz Su Dağıtıcısı Filtre ile Olansi'yi ziyaret edebilirsiniz. https://www.olansgz.com/product-category/water-dispenser/ daha fazla bilgi için.


Makale Orijinal: https://www.olansgz.com/maintenence-tips-for-refer-osmosis-hot-and-blold-bottless-water-dispenser-with-filter/


ilgili ürünler

OLANSI HAKKINDA
Olansi Healthcare Co, Ltd Hava Arıtma, Hidrojen Su, Su Arıtma vb sağlık ürünlerinin profesyonel bir üreticisidir, 2009'dan beri Guangzhou, Çin'de 12 yıldan fazla deneyime sahiptir.60.000 m2 kendi enjeksiyon kalıp fabrikası, kendi filtre fabrikası, kendi kalıp fabrikası, Kendi montaj fabrikası 600 metrekare profesyonel laboratuvar 30 mühendis Ar-Ge ekibi ODM, OEM hizmetlerinde profesyoneliz Günlük 3.000 adet üretim kapasitesi Seri üretim için %100 yaşlanma testi CE, CB, RoHs, SASO, CQC , CCC onayı ve ISO 9001:2008 sertifikası!
İletişim Olansi
KazanmakBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, Nansha Bölgesi, Guangzhou, Çin
0086-15915736889
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Mesin air hidrogen