Olansi hava temizleyici, hava temizleyici, kapalı hava kalitenizi geliştirin
geçerli yer: Ev » Blog » Hava temizleme » VOC'leri azaltmak için en iyi 6 hava temizleyici

VOC'leri azaltmak için en iyi 6 hava temizleyici

Görüntüleme sayısı:3     Yazar:Bu siteyi düzenle     Gönderildi: 2016-04-20      Kaynak:Bu site

VOC'leri azaltmak için en iyi 6 hava temizleyici

İç mekan VOC seviyesini azaltmanın en iyi yolu havalandırma ve kaynak kontrolüdür. Bu seçenekler sınırlı olduğunda veya birden fazla kimyasal hassasiyetiniz (MCS) varsa, aktif gaz ve koku kontrol teknikleriyle hava temizleyicilerini kullanabilirsiniz. Kapalı alanda en iyi yedi vocs hava temizleyicisinin bir listesini okuduk ve derledik.


Ayrıca seçim sürecinizi basitleştirmek için VOC hava temizleyicilerinin bir listesini de ekliyoruz.


İşte başlıyoruz.


Uçucu organik bileşikler nelerdir?


Uçucu organik bileşikler veya VOC, boya, parfüm, hava sporkları, temizlik ürünleri, mobilya veya sigara, yemek pişirme veya yanan odunlardan gazlar ve buhar şeklinde havaya salınır.


En sık görülen uçucu organik bileşikler formaldehit, toluen, benzen ve etilen glikoldir. VOC'ye uzun süreli maruz kalma, kanser riski dahil birçok sağlık problemine neden olabilir.


VOC filtrasyon teknolojisi:


Uçucu organik bileşikleri kontrol etmek için teknolojiler, havadaki kokular ve gazlar şunlardır:


  • Kimyasal adsorpsiyon (aktif karbon genellikle adsorpsiyon malzemesi olarak kullanılır),

  • Fotokatalitik oksidasyon (PCO),

  • Plazma ve

  • Ozon jeneratörü.


Kimyasal adsorpsiyon, taşınabilir bir hava temizleyicisinin ortak bir yöntemidir.


VOC hava temizleyici listesi:


İşte takip edebileceğiniz bir liste:H653F8E68A5F240E4B079EC4748E4E52BC HTB1JOK_BL1H3KVJSZFBQ6ZSMXXAY H49EB0177272B4CB9BDCEF61C30356364L
HLB1HCJXSQZOK1RJSZFLQ6YI4VXAC Htb1iqnzahus3kvjszkbq6xqkfxau Htb1tu4ua4z1gk0jszsgq6yvwpxah✓ Kalın bir aktifleştirilmiş karbon veya adsorpsiyon ortamı tabakası


Gaz ve koku filtrelerindeki adsorbe edilmiş malzeme miktarı, VOC'lerin kontrol etkisiyle doğrudan orantılıdır. Sadece daha fazla aktif karbon veya başka adsorpsiyon malzemeleri olanlar seçilir. Ortak adsorpsiyon malzemeleri aşağıdaki gibidir:


  • Aktif karbon

  • Aktif alümina

  • zeolit

  • potasyum iyodür

  • Toprak mineral


Sadece granüler veya granüler adsorpsiyon medya filtresi seçilebilir. Daha az verimli olan emprenye edilmiş ince aktifleştirilmiş karbon plakası filtrelerinin kullanımından kaçının.


✓ Ozon jeneratörünü kullanmaktan kaçının


Ozonatörler, uçucu organik bileşiklerin ve kimyasalların havadaki nötrleştirilmesinde çok etkilidir. Ancak bunlar yaşam alanı için uygun değildir.


Ek olarak, PCB veya plazma gibi diğer elektronik vocları filtrelemekten kaçının. Astım veya solunum problemleriniz varsa, yavaşça çalışırlar ve uygun olmayan ozon üretirler.


Arıtma cihazının bazı elektronik eklentisi varsa, karbonhidratın onaylandığından emin olun.


✓ VOC sensöründe yerleşik


Rahatınız için, yerleşik VOC sensörüne sahip bir hava temizleyici seçebilirsiniz. VICS seviyesine göre fan hızını otomatik olarak ayarlayacaktır. Ancak, bu özellik tüketici hava temizleyicilerde yaygın değildir. Evinizdeki VOC'lerin konsantrasyonunu gerçek zamanlı olarak izlemek için her zaman bir TVOC ve formaldehit sensörünü alabilirsiniz.

ilgili ürünler

OLANSI HAKKINDA
Olansi Healthcare Co, Ltd Hava Arıtma, Hidrojen Su, Su Arıtma vb sağlık ürünlerinin profesyonel bir üreticisidir, 2009'dan beri Guangzhou, Çin'de 12 yıldan fazla deneyime sahiptir.60.000 m2 kendi enjeksiyon kalıp fabrikası, kendi filtre fabrikası, kendi kalıp fabrikası, Kendi montaj fabrikası 600 metrekare profesyonel laboratuvar 30 mühendis Ar-Ge ekibi ODM, OEM hizmetlerinde profesyoneliz Günlük 3.000 adet üretim kapasitesi Seri üretim için %100 yaşlanma testi CE, CB, RoHs, SASO, CQC , CCC onayı ve ISO 9001:2008 sertifikası!
İletişim Olansi
KazanmakBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, Nansha Bölgesi, Guangzhou, Çin
0086-15915736889
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Mesin air hidrogen