Olansi hava temizleyici, hava temizleyici, kapalı hava kalitenizi geliştirin
geçerli yer: Ev » Blog » Hava temizleme » Sağ hava temizleyici seçimi için en iyi rehberler

Sağ hava temizleyici seçimi için en iyi rehberler

Görüntüleme sayısı:0     Yazar:Bu siteyi düzenle     Gönderildi: 2016-04-20      Kaynak:Bu site

Sağ hava temizleyici seçimi için en iyi rehberler

Genel sağlığınızı önemsiyorsanız, nefes aldığınız havada neyin var olduğunu umursarsınız. Evlerimiz bile sağlık ve mutluluğunuzu etkileyebilecek kirleticilerle doludur. Günlük aktiviteler evinizi kirletici maddeler ve alerjenlerle doldurabilir.


Sağ hava temizleyici seçimi kafa karıştırıcı olabilir. Hava temizleyici üzerinde birçok grafik, çalışma ve sertifika vardır. Tüm verilerin dibine ulaşmak ve doğru kararları almak çok önemlidir. İşte bir hava temizleyici seçmek için adım adım bir rehberdir.


Olansi-Air-Purifiers


Hava temizleyici kullanımı göz önüne alındığında, kullanım sürecinde aşağıdaki adımları atmanızı öneririz:


 • Hava temizleyici kullanarak odanın boyutunu hesaplayın.

 • Bir hava temizleyici ve yeterince yüksek kapalı hava temizleyici seçin.

 • Özel dikkat göstermeniz gereken filtreleme türünü seçin.

 • Hava temizleyici ile birlikte yaşadığınızdan emin olun. Gürültü ve devam eden maliyetler, düşünmeniz gereken faktörlerdir.

 • İç hava kirliliğine neden olan hava temizleyicilerini kullanmaktan kaçının. Ozon, hava temizleyicileri üreten her maliyetten kaçınılmalıdır.


Ne alacağını biliyor musun?


Her ne kadar bazı üreticiler hiçbir hava temizleyici olmadığını iddia etmesine rağmen, kirleticilerin% 100'ünü ve alerjenlerin evinizdeki havadan ortadan kaldıracağını iddia eder. Sorun, hava temizleyicisinin sadece geçen havayı temizleyebilmesidir. Alerjenler ve kirleticiler, halı, mobilya ve sert yüzeylere bağlanır, havaya geri dönmeyi bekler.


Hava temizleyici satın alırken, en iyi performansı sağlamak için aşağıdaki noktalar düşünülmelidir.


 • Arıtıcıyı nerede kullanacaksınız?

 • Evcil hayvandan kurtulmayı veya sigara kalıntılarını gidermek gibi özel ihtiyaçlarınız var mı?

 • Cadr derecesini karşılaştırın.

 • Yüksek verimli hava filtresi teknolojisine sahip ekipman satın alın.

 • Mümkün olan en düşük gürültü seviyesine sahip bir arıtma cihazı alın.

 • Filtre değiştirme ve bakım maliyetini göz önünde bulundurun.

 • Telefon temizleyicinizi açıp kapatmanız gerekip gerekmediğini düşünün.


Odalar boyutunda farklı


Devam etmeden önce, hangi hava temizleyicisinin hedefiniz olduğuna karar vermelisiniz. En taşınabilir bağımsız hava temizleyicileri, havayı bir odadaki etkili bir şekilde filtreleyecektir. Satın aldığınız arıtma, filtrelemek istediğiniz odanın boyutuyla eşleşecek kadar büyük olduğundan emin olmalısınız. Hava temizleyicileri, temiz hava dağıtım hızlarına (CADR) göre sınıflandırılır.


Cadr hakkında - neden bu kadar önemli?


Hava temizleyici üzerinde listelenen Cadr numarası ne kadar büyükse, filtrenin daha fazla parçacıkları havadan çıkarır. Genel olarak, oda ne kadar büyük olursa, istediğiniz Cadr numarasının ne kadar büyük olur. Oda büyüklüğü ile ilgili CADR numaraları için endüstri standardı yoktur. Çoğu zaman, üretici paketteki önerilen oda boyutunu listeleyecektir.


EPA'larında \"Evdeki hava temizleyicilerine rehberlik, \"Cadr ve oda boyutu hakkında bu önerileri yapar

Parçacık sökme için taşınabilir hava temizleyici boyutlandırma:

Kare ayaklarında oda alanı 100 200 300 400 500 600
CFM'de Minimum Cadr 65 130 195 260 325 390

CADR'ler, 8 feet bir tavana göre hesaplanır ve saatte 5 hava değişimi. Daha yüksek tavanlarınız varsa ve Saatte özel hava değişikliklerine ihtiyacınız varsa, daha sonra gerekli minimum Cadr'ı hesaplayın.


Havada ne var? Ne kurtulmak istiyorsun?


Kirletici maddeler ve alerjenler boyut, şekil ve form olarak değişir. Genel olarak konuşursak, iki tür kirletici ve alerjen vardır.


 • partikül

 • Gaz


Bu iki tür kirletici tipi farklı filtreler gerektirir. Hangi arındırıcı sizin için en iyisi olduğunu düşünürken, kirletici maddeleri çıkarmak için arıtma kullandığı filtre türünü göz önünde bulundurmalısınız.


Parçacıklar - toz, polen ve duman


Bu kirleticiler, polen ve evcil hayvanın yanı sıra havada yüzen duman artıkları gibi alerjenleri içerir. Eğer toz, bölgenizdeki bir sorunsa, hava temizleyicileri sorunu da hafifletmeye yardımcı olabilir. Genel olarak, Cadr seviyesi ne kadar yüksek olursa, fan hızını daha hızlı hale getirin, filtrenin parçacıkların çıkarılmasında etkisi daha iyi olur.


Bazı hava temizleyici üreticileri, spesifik kirletici maddeler veya alerjenler için özel filtreler sunar. İhtiyaçlarınız için özel bir filtre olup olmadığını belirlemek için paketi ve talimatları kontrol edin.


Gaz - her zaman nefes alıyoruz


Benzin solunmasıyla yaşıyoruz. Oksijen, yaşadığımız ana gazdır. Bununla birlikte, evinizdeki havayı kirleten binlerce başka gaz var, sadece günlük maruz kalma. Bu artık gazlar birden fazla kaynaktan gelebilir:


 • Yeni boya veya yeni taban kaplamaları yükleyin. Boya içinde kullanılan yapışkan, alerjenler veya toksik olmayan gazları serbest bırakacaktır.

 • Eski yapı malzemeleri, yaşlanma sırasında formaldehit ve diğer gazları serbest bırakacaktır.

 • Duvar kaplamaları, tezgahlar ve mobilya için kullanılan plastikler zararlı gazlar sağlar.


Genel olarak konuşursak, gazları kirletici maddeler olarak tedavi etmek için en iyi filtre aktive edilir. Aktif karbon, toksik ve zararlı gazları emmek ve korumak için iyi bir malzemedir. En iyi seçim, aktif karbon ve yüksek verimli hava filtresi teknolojisi hava temizleyici bir kombinasyonudur.


İç mekan hava kirleticilerinin ve kaynaklarının daha da anlaşılması.


Gürültü seviyesi - hava temizleyici ile birlikte


Birçok üretici, paketteki gürültü seviyesini işaretleyecektir. Hava temizleyici ile aynı odada çok fazla zaman geçirirseniz, bu önemli olabilir. Gürültü kirliliği, hava kirliliği olarak can sıkıcıdır. En iyi gürültü seviyesine sahip bir hava temizleyici arayan ve ihtiyacınız olan diğer özellikler önemli bir değerlendirmedir.


Genel olarak konuşursak, 50 dB'lik gürültü seviyesine sahip hava temizleyicileri çoğu yaşam boşluğu için uygundur. Modern buzdolapları, koşarken yaklaşık 50 desibel ses üretir. Çoğu insan için bu neredeyse göze çarpmayan bir gürültü seviyesidir.


Aşırı satın alma fiyatı - işletme maliyeti nedir?


Bir hava temizleyici satın almak bütçenize başka bir katman ekleyecektir. Günün 24 saati bir hava temizleyici çalıştırmak aile bütçenize ekstra fayda maliyeti ekleyecektir. Energy Star Label \"Energy Star, cihazın enerji verimliliği için katı EPA standartlarını karşıladığında bir hava temizleyici bulmanızı öneririz.


Hava temizleyicinizi maksimum verimle çalıştırın


Başka bir maliyet katmanı, hava temizleyicinizle birlikte bakım maliyetidir. Hava temizleyici kullanımı ile ilişkili en büyük maliyet filtreyi değiştirmektir. Herhangi bir hava temizleyici satın almadan önce, filtreyi değiştirme maliyetini belirlemek için alışveriş yapın. Birçok seçenek vardır ve Filtre Değişimi'nin fiyat aralığı geniştir.


Hiçbir şey almayın - alıcılar dikkatli olun


Kaçınmanız gereken bazı hava temizleyicileri vardır. Bir tür hiç tavsiye edilmez ve odanın hava kalitesini bile azaltabilir.


 • Hava temizleyicilerini üreten ozondan kaçının- Bazı hava temizleyicileri, özellikle elektrostatik çökelticiler, iyonlaştırıcılar veya ultraviyole lambaları kullananlar, ozon üretir. Ozon bilinen bir akciğer tahriş edicidir. Ailenizdeki birinin akciğer hastalığı varsa, bu tür hava temizleyicileri, onları çözmekten daha fazla sorun yaratabilir.

 • Bir hava temizleyici seçimi UIL listelenmiştir- UIL listelenen herhangi bir elektrikli ekipmanı kullanmak tehlikelidir. Onalı ve listelenmemiş ürünler, elektrik yangınlarının olasılığını arttırır.

 • Pakette sertifikalı bir CADR seviyesi olup olmadığını kontrol edin- Saygın bir üretici, sertifikalı bir laboratuvar tarafından test edilen Cadr seviyesini belirtmek için paketi etiketleyecektir. Pakette böyle bir etiket yoksa, hava temizleyici kalitesi şüphesiz olabilir.


Bir seçim yapın - ihtiyaçlarınızı karşılayın


İhtiyaçlarınızı karşılamak için doğru hava temizleyici bulma mutlaka ezici bir deneyim değildir. Hava temizliğinizde neye ihtiyacınız olduğunu bilmek, hangi hava temizleyicisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirleyen ana faktördür. Adım adım tavsiyemizin ardından süreci daha basit ve daha basit hale getirir.


ilgili ürünler

OLANSI HAKKINDA
Olansi Healthcare Co, Ltd Hava Arıtma, Hidrojen Su, Su Arıtma vb sağlık ürünlerinin profesyonel bir üreticisidir, 2009'dan beri Guangzhou, Çin'de 12 yıldan fazla deneyime sahiptir.60.000 m2 kendi enjeksiyon kalıp fabrikası, kendi filtre fabrikası, kendi kalıp fabrikası, Kendi montaj fabrikası 600 metrekare profesyonel laboratuvar 30 mühendis Ar-Ge ekibi ODM, OEM hizmetlerinde profesyoneliz Günlük 3.000 adet üretim kapasitesi Seri üretim için %100 yaşlanma testi CE, CB, RoHs, SASO, CQC , CCC onayı ve ISO 9001:2008 sertifikası!
İletişim Olansi
KazanmakBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, Nansha Bölgesi, Guangzhou, Çin
0086-15915736889
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Mesin air hidrogen