Olansi hava temizleyici, hava temizleyici, kapalı hava kalitenizi geliştirin
geçerli yer: Ev » Blog » Alkalin Ters Osmoz Su Arıtma » Hidrojen alkalin ro ters osmoz su dağıtıcı temizleyici filtre ile nedir ve nasıl çalışır?

Hidrojen alkalin ro ters osmoz su dağıtıcı temizleyici filtre ile nedir ve nasıl çalışır?

Görüntüleme sayısı:3     Yazar:Çin hava temizleyici üreticisi     Gönderildi: 2021-11-19      Kaynak:https://www.olansichina.com/

Hidrojen alkalin ro ters osmoz su dağıtıcı temizleyici filtre ile nedir ve nasıl çalışır?

Hidrojen alkalin ro ters osmoz su dağıtıcı temizleyici filtre ile nedir ve nasıl çalışır?

HidrojenAlkalin ro ters osmoz su dağıtıcı arıtmasuyun kalitesini ve tadını etkin bir şekilde iyileştirir, bu nedenle içmek için güvenli ve sağlıklı hale getirir. Ticari, endüstriyel ve konut uygulamalarında faydalıdır ve çok çeşitli avantajlara sahiptir. Artan kirlilik seviyeleri ve kirli suyun neden olduğu hastalıkların artan oranı nedeniyle, RO ters ozmoz su dağıtıcı temizleyici her ev için esastır. Güvenli ve sağlıklı içme suyu üretmek için ters osmoz (RO) sürecini kullanır.


Bununla birlikte, çeşitli su arıtma yöntemleri vardır, ancak ters osmoz, su filtrasyonunda ve tedavisinde en yaygın kullanılan ve ileri teknolojiler arasındadır. Bu makalenin amacı için, ro ters osmoz su dağıtıcı arındırıcı nedir ve nasıl çalıştığını nasıl tartışılacaktır.

Olansi Çin hava temizleyici fabrikası (12)

RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı Arıtma Sistemi Nedir?

RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı Arıtma, suyu arındırmak için ters ozmoz işlemini kullanır. Ters Osmoz (RO), istenmeyen parçacıkları (kirletici maddeler) ve tortuları filtrelemek için yüksek basınç altında yüksek basınç altında yüksek basınç altında yüksek basınçlı bir zar yoluyla temiz suyu (musluk suyu, yağmur suyu ve akış suyu, yağmur suyu ve doğal yaydan dokunun) bir zar yoluyla bir su arıtma prosedürüdür. içilebilir sudan tuz, kir ve klor. Kalıntıların ve kirleticilerin çıkarılmasının yanı sıra, bir rO ters ozmoz su dağıtıcı temizleyici, içmek için saf ve sağlıklı olan su üreten mikro organizmaları çıkarabilir.


Bir rO ters ozmoz su dağıtıcı temizleyici membranındaki minik gözenekler yaklaşık 0.0005 um (mikrometre) veya daha azdır. Bu, çoğu kirletici maddeleri (daha büyük boyutlarda) filtrelemek için zorlaştırır. Bununla birlikte, su moleküllerinin büyüklüğü nedeniyle, membranın gözeneklerinden geçebilirler. Büyük boyuttaki bu parçacıklar (safsızlıklar) ayrılır ve boşaltmayı sürekli olarak yıkanır.


RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı Arıtma Kurucu tarafından yapılan kirleticiler nelerdir?

RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı Arıtma, tamamen çözülmüş katı maddelerin (TDS) su kaynaklarından yaklaşık yüzde 99,9'u temizler. TDS, suda çözünen tüm maddelerin konsantrasyonunu temsil eder. Küçük miktarlarda ve inorganik tuzlarda organik maddeden oluşur.


Suda yaygın olarak bulunan inorganik tuzlar arasında potasyum, sodyum, magnezyum, kalsiyum, karbonatlar, bikarbonatlar, sülfatlar, florürler ve nitratlar bulunur. Bu mineraller, hem insan hem de doğal faaliyetlerden farklı kaynaklardan kaynaklanabilir.


Bununla birlikte, ters osmoz sürecinin tamamen kaldırılamadığı bazı kirleticiler vardır. Bu kirleticiler pestisitler, hidrojen sülfit, herbisitler ve bazı organik bileşikler içerir.


RO ters osmoz su dağıtıcı temizleyici nasıl çalışır?

Tarafından üretilen suRo ters osmoz su dağıtıcı temizleyiciiçmeye uygun olmak için dört aşamadan geçer:


• Karbon Ön Filtresi

• Ters Osmosis Membran

• karbon sonrası filtre


1. Karbon Ön Filtresi

Su (musluk, akış, nehir veya doğal yaydan), rO ters ozmoz su dağıtıcı arıttırıcıya arıtıcıya bağlı bir boru üzerinden girer, aktifleştirilmiş bir kömür veya karbon ön filtresinin üzerinden geçer. Aktive edilmiş kömür olarak bilinen aktif karbon, karbon işlenmiş veya küçük, düşük hacimli gözeneklere sahip olmak için rafine edilir. Bu küçük düşük hacimli gözenekler, adsorpsiyon için kullanılan karbon ön filtresinin yüzey alanını arttırır.


Aktif karbon veya kömür filtrasyonu, organik malzemeler şeklinde kirlenmeyi gidermek için su tedavisinde popüler olarak kullanılan sayısız işlemler arasındadır; Ve çünkü kokuya neden olan kirleticileri de çıkarabildiğinden, su içmek için su daha lezzetli hale getirmek için her zaman kullanılır.


Adsorpsiyon yoluyla, kurşun, klor, uçucu organik bileşikler (VOC) gibi tortular, ayrıca yer-su kirleticileri olduğu ve kokusundaki kirletici maddelerin aktif kömür veya karbon ön filtresine yapışmasına neden olur. Bu kirleticiler veya kirleticiler tuzağa düşürülür ve bir sonraki su filtrasyon aşamasına geçemez.


2. Ters Osmosis Membran

Her ne kadar karbon ön filtreleri, içine beslenen suyun etkili bir şekilde filtrasyonunu sağlar.Ro ters osmoz su dağıtıcı temizleyici, aktif karbon cevher filtreleri çözünmüş mineralleri veya tuzları sudan çıkaramıyor. Bu durumda, bir ters osmoz membranı daha etkili hale gelir. Etkili bir yarı geçirgen olmayan membran, inorganik malzemelerin yaklaşık% 99'unu kaldırabilir. Bununla birlikte, ters ozmoz membranının gözenekleriyle seyahat edebilecek bazı safsızlıklar (çok küçük) de vardır.


3. Karbon sonrası filtre

Daha önce de belirtildiği gibi, bazı kirleticiler çok küçüktür ve ters osmoz membranından seyahat ederler. Bu kirleticiler karbon sonrası filtre ile çıkarılır. Karbon filtresi, su filtrasyonunun bu aşamasında bazı artık kimyasalları kapsar.


4. Ters ozmoz sonrası suyun remineralizasyonu

RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı Arıtma, bir remineralizasyon filtresi içerir. İlk olarak, bu maddede tartışılan su filtrasyon işleminin ilk üçüncü aşamalarından, Magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi TDS veya çözünmüş inorganik tuzlar, ters ozmoz işlemi boyunca çıkarılır. Ters ozmoz tarafından üretilen suyu hatırlatma işlemi, bu minerallerin içeriğini geri ekler.


Bu çözünmüş katıların minimum konsantrasyonuna sahip su veya inorganik tuzların düz bir tadı vardır. Birçok insan için, bu yassı tadı istenmeyen. Remineralizasyon, suyun tadı ve alkaliliğini arttırır.


RO Ters Ozmoz Su Dağıtıcı Arıtma için Ön Arıtma

Bir ro ters ozmoz su dağıtıcı temizleyicide bulunan membran ve filtreler, bazı kirleticiler tarafından beklenenden daha kısa sürebilir. Bu, membranın ve filtrelerin yararlılığını azaltır. Ön tedavi, kirliliği, kimyasal hasarı, ölçeklendirmeyi ve mekanik arızaları önlemeye yardımcı olur.


Ekonomik olarak, ters osmozdan önce ön işleme suyu çoğu zaman uygulanabilir. Bu nedenle, su ön işlemi, ticari olarak evlerden daha kullanışlıdır.


Bir için genellikle dört su ön arıtma aşaması vardır.Ro ters osmoz su dağıtıcı temizleyici.


1. Katı maddelerin taranması

İlk olarak, katı maddeler sudan elimine edilir. Bu, biyolojik büyüme sonucu RO membranının kirlenmesini önler. Aynı zamanda bir su pompasına potansiyel hasarı en aza indirir.


2. Kartuş filtrasyonu

3 ila 5 um arasında boyutlarda safsızlıklar polipropilen, bir kartuş filtresi aracılığıyla çıkarılır.


3. Dozlama

Bakteriler ve çeşitli hastalıklara neden olan mikro organizmalar, örneğin klor, bir biyosit olarak hareket edebilecek bir oksitleyici maddeden çıkarılır. Bu membranın yüzeyine erişip bakterileri önler


4. pH ayarlama

su alkalinite, pH değeri ve sertlik RO Ters osmoz Su Verme Arıtma ölçeklendirme neden olabilir. Bu ön-işlem aşaması suyun pH modifiye en aza indirir kalsiyum karbonat neden ölçekleme. Ölçek inhibitörleri aynı zamanda yavaş ya da ters ozmoz su sistemindeki bir ölçekleme tür önlemek için eklenebilir.

Olansi çin hava temizleyici fabrika (14)

Çözüm

Eğer hanehalkınız veya ofisiniz için, taze ve güvenli içme suyu sunacak bir su filtreleme sistemi istiyorsanız, RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı Arıtma, ortak ve uygun maliyetli bir su arıtma yöntemidir. Arıtma, bu makalede, içilmesi güvenli olan lezzetli bir tadı olan remineralize su üretmek için bu makalede tartışılan çeşitli aşamaları kullanır. Daha fazla bilgi içinHidrojen Alkalin RO Ters Osmoz Su Dağıtıcı ArıtmaFiltreli ve nasıl çalıştığını, OLANSI Çin'i ziyaret edebilirsiniz.https://www.olansichina.com/alkaline-reverse-osmosis-water-purifier.htmldaha fazla bilgi için.

ilgili ürünler

OLANSI HAKKINDA
Olansi Healthcare Co, Ltd Hava Arıtma, Hidrojen Su, Su Arıtma vb sağlık ürünlerinin profesyonel bir üreticisidir, 2009'dan beri Guangzhou, Çin'de 12 yıldan fazla deneyime sahiptir.60.000 m2 kendi enjeksiyon kalıp fabrikası, kendi filtre fabrikası, kendi kalıp fabrikası, Kendi montaj fabrikası 600 metrekare profesyonel laboratuvar 30 mühendis Ar-Ge ekibi ODM, OEM hizmetlerinde profesyoneliz Günlük 3.000 adet üretim kapasitesi Seri üretim için %100 yaşlanma testi CE, CB, RoHs, SASO, CQC , CCC onayı ve ISO 9001:2008 sertifikası!
İletişim Olansi
KazanmakBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, Nansha Bölgesi, Guangzhou, Çin
0086-15915736889
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Mesin air hidrogen