Olansi hava temizleyici, hava temizleyici, kapalı hava kalitenizi geliştirin
geçerli yer: Ev » Blog » Hava temizleme » Hava temizleyici kullanarak en çok kar elde etmek için en iyi yöntem

Hava temizleyici kullanarak en çok kar elde etmek için en iyi yöntem

Görüntüleme sayısı:1     Yazar:Bu siteyi düzenle     Gönderildi: 2016-04-20      Kaynak:Bu site

Hava temizleyici kullanarak en çok kar elde etmek için en iyi yöntem

Evde, havalandırma kapalı hava kirliliği içermez. Sorun şu ki, havanın dışarıdan girmesini sağlamak, bazı kirleticileri de tanıtmadır. Örneğin, tütün dumanı, araba egzozu veya orman yangını dumanı.


Kirleticileri içeride kaldırmanın en iyi yolu nedir?


EPD uzmanları, hava temizleyicilerinin, özellikle kaynak kontrolü veya havalandırma seçenekleri yetersiz olduğunda, iç mekan kirleticilerinin çıkarılmasına yardımcı olabileceğini kabul eder. Daha önce hiç bir hava temizleyici kullanmadıysanız, bazı problemleriniz olabilir.


Kaç tane hava temizleyicisine ihtiyacım var? Hava temizleyiciyi saatin etrafında mı çalıştırmalıyım?


Bu yazıda, hava temizleyicilerini kullanmaktan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi 7 yol tartışacağız.


Air-Purifiers-Kr-2x1-Tease-200805_E7B40669B243E5972E83A8C065CB6524


1. Kapıları ve pencereleri kapalı tutun


Hava temizleyicileri iç mekanlarda kullanılır. Kapıları ve pencereleri kapatmak önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, havalandırma kirli havayı ve kirleticileri odadan çıkarmaya yardımcı olur. Ancak, orman yangını duman ve araba egzozu gibi odaya yeni kirleticileri tanıtabilir veya temiz havayı temizleyicilerden çıkarabilir.


Hava temizleyicilerinin kapalı alanlarda en iyi şekilde çalıştığını bilmeniz gerekir. Sonuç olarak, alerjenleri ve mikroorganizmaların kapatılması ve ortadan kaldırılmasını sağlayabilir ve ortadan kaldırabilirler. Ayrıca size ve ailenize sınırlı alanlarda taze, temiz hava ile de sağlarlar. Bir pencere açmak zorundaysanız, arıtıcının havayı başka bir odada temizlediğinden emin olun.


2. Duvardan uzakta düz bir yere koyun


Bu bir hava temizleyici satın almak için ilk seferiniz ise, arıtıcıyı yerleştirmek için en iyi yer hangisinin olduğunu düşünebilirsiniz. Hava temizleyicinizin nerede olduğunu bilmeniz çok önemlidir.


Çoğu hava arındırıcısı, üstte bir çıkışa sahip bir ileri hava girişi ve yan hava girişi vardır. Arıtma cihazınızın yerini seçmeniz ve hava girişini veya egzoz bağlantı noktasını engelleyen hiçbir nesne olmadığından emin olmak gerekir. Hava temizleyiciyi en yakın nesneden (duvar dahil) en az 15 cm uzakta yerleştirin.


Hava girişini ve çıkışını engelleyen bir nesne olmadığından, arıtma, daha fazla havayı emebilir. Bunu yaparak, odada taze, temiz hava dağıtmadan önce alerjenleri ve mikropları yakalayabilir ve ortadan kaldırabilir.


Arıtma, zemin, giyinme masası veya masa gibi düz bir yüzeye yerleştirilmelidir. Bir standı veya tekeri olup olmadığı, düz bir yüzey stabilite sağlar ve daha iyi performans sağlar.


Arıtıcıyı engellemeyen nesnelere ek olarak, en iyi yer ıslanmamalıdır. Uzmanlar, odanın göreceli nemin% 85'ten az olması gerektiğini göstermektedir.


Hava temizleyicisini açık havada bırakmaktan kaçının.


3. Filtrenin düzenli bakımı


Modern hava temizleyicilerindeki en yaygın filtreleme sistemi iki ila beş filtresi vardır. Birden fazla filtreyi, gerçek veya tıbbi sınıf H13 Hepa filtresini ve aktif karbon filtrelerini içerir.


Hava temizleyici bir yıkanabilir bir ön filite varsa, çamaşır makinesine ayda en az iki kez veya her on gün sonra atabilirsiniz. Ayrıca üreticinin talimatlarına göre de vakumlayabilirsiniz.


Filtreler kirletici maddeleri yakalamak için iyi bir hizmet sunsa da, kısa bir ömrü vardır. Çoğu filtrenin 6 ila 12 aylık bir hizmet ömrüne sahiptir, ancak kullanıma bağlıdır. Bloke olursa, CADR'leri çok düşük olacaktır.


Filtrenin ne zaman değiştirileceğini bilmek için filtre durumu göstergesini kontrol edin. Kırmızıya dönerse, filtreyi üreticinin talimatlarına göre değiştirin. Değiştirildikten sonra, filtre durumu göstergesini sıfırlayın.


Arıtıcıyı temiz tutmak için, tozu ve enkazları silmek için bir mikrofiber bez kullanın. Islak bez kullanmaktan kaçının.


4. Hava temizleyici her zaman açık tutun


Hava temizleyiciyi her zaman düşük bir hızda çalıştırmanız önerilir. Çoğu hava arındırıcısı otomatik mod işlevine sahiptir. Bu fonksiyon, hava kalitesi sistemi ile çalışır.


Hava kalitesi sensörü havadaki kirletici miktarında bir artış tespit ederse, arıtma cihazı en yüksek hızda çalışacaktır. Çoğu arındırıcının 1 ila 3 fan hızına sahiptir. En yüksek fan hızını seçerek, arıtma, odayı daha hızlı temizleyebilir.


Hava kalitesi sistemi sürekli hava kalitesini izler. Havada kirletici madde algılamıyorsa, arındırıcıyı minimum hıza ayarlar. Bu hızda, hava temizleyici bir fısıldayarak sessizce çalışacaktır. Ayrıca, maksimum fan hızında aksine, daha az enerji tüketecektir.


Daha az enerji tüketerek, enerji maliyetlerinden tasarruf sağlayabilir. Çoğu hava temizleyicisinin enerji yıldızı sertifikalı olduğunu bilmeniz gerekir. En yüksek hızda bile, hala daha az elektrik tüketir ve size para kazandırırlar.


5. Hava sirkülasyonunu tanıtmak için ek fanlar kullanın


Her hava temizleyici, temiz bir hava dağıtım hızı, oda kapsamı ve hava döviz kuru özelliği vardır. Bu, temel olarak filtrelerin sayısına ve türüne bağlıdır. Örneğin, ön filtreli taşınabilir temizleyiciler, gerçek HEPA filtreleri, aktif karbon filtreleri ve 2 ila 3 hız küçük odalar için idealdir.


Bir ön filtreli, iki HEPA ve aktif karbon filtresi dahil olmak üzere çoklu filtreli modellerle karşılaşabilirsiniz. Cihaz (duvar monte edilmiş veya zemin monte) üç ila beş fan hızına sahip olabilir. Bu nedenle, geniş odalar için idealdirler.


Hava temizleyicileri iç mekan havasını temizlemeye ve kirleticileri ortadan kaldırmaya çalışsa da, bazı alanlar bu avantajın tadını çıkaramaz. Bu, Çiçeklikler ve Dresser gibi nesneler tarafından bloke edilen köşelerde doğrudur. Odadaki tüm havanın temizleyici tarafından ele alındığından emin olmak için ek fanlara ihtiyacınız var.


Fanı temizleme verimliliğinin ulaşılmadığı alana yerleştirin. Bu taraftarlar, tüm havanın temiz olmasını sağlamak için temizleyici havayı temizleyici havaya uçurur.


6. Toz sensörünü temiz tutun (varsa)


Birçok hava temizleyicisi dahili toz sensörlerine sahiptir. Bu sensör kapalı hava kalitesini izleyerek çalışır. Sensör toz ve diğer kirleticilerde bir artış tespit ederse, arındırıcıyı en yüksek fan hızında çalıştırır.


Hassasiyeti nedeniyle, toz sensörünün lensinin toz ve enkazla kaplıdır. Yaz aylarında ciddi kirlilikle, toz sensörünü ayda en az iki kez temizleyin.


Düşük kirlilik günleri için ayda bir kez temizleyin. Temizleme toz sensörleri, arıtıcının performansını bozabilir. Nasıl sorabilirsin. Havadaki kirletici seviyelerini tespit edemeyecektir. Bu nedenle, cihaz otomatik modda çalışmaz, böylece havayı etkili bir şekilde arındırır.


Toz sensörünü temizlemeye ek olarak, kuru tutun.


7. Genel Uygulama (Önlemler)


Lütfen temizleyiciyi temizlemeden veya filtreyi değiştirmeden önce güç soketini kesin. Aksi takdirde, bakım sırasında elektrik çarpması meydana gelebilir.


Çoğu hava temizleyicisinin çocuk kilidi / evcil hayvan kilidi özelliğine sahiptir. Evden ayrıldığınızda, bu özelliği açacağınızdan emin olun. Çocuğunuzun veya evcil hayvanınızın ayarlarla kurcalanmadığından emin olmanıza yardımcı olur. Evde, arıtma cihazıyla oynamadıklarından emin olmak için çocuklarınızı denetleyin.


Cihazın üstüne kitap, vazo vb. Yerleştirmekten kaçının. Sadece temiz hava çıkan odadaki hava çıkışlarını engellemektedir. Ancak, nesne farklı kontrollere basabilir ve hücrenin performansını değiştirebilir. Ek olarak, nesne, çıkışta yabancı maddeyi tanıtabilir.


Siz ve aileniz hakkında temiz hava soluyor. Kirli havayı solumak için bitirirsiniz.


Hava temizleyicisini patlayıcı, yanıcı veya toksik gazlar ve maddeler ile kapalı bir alanda yerleştirmekten kaçının. Bu maddeler cihaza zarar verebilir veya performansını bozabilir.


sonuç


Hava temizleyicileri, evlerin ve ofislerin iç mekan hava kalitesine büyük katkı sağlar. Doğru kullanılırsa, sizi ve ailenizi koruyabilir. Aslında, astım ve diğer solunum yolu hastalıklarını ortadan kaldırabilir.


Kirleticileri havadan yakalamanın veya çıkarmanın yanı sıra, arıtma, uyku kalitesini de artırabilir. Bu, yaşam kalitenizi ve iş verimliliğinizi artıracaktır.


Hava temizleyicisini çalıştırmadan veya koruyarak üreticinin talimatlarını izlemeyi unutmayın.


ilgili ürünler

OLANSI HAKKINDA
Olansi Healthcare Co, Ltd Hava Arıtma, Hidrojen Su, Su Arıtma vb sağlık ürünlerinin profesyonel bir üreticisidir, 2009'dan beri Guangzhou, Çin'de 12 yıldan fazla deneyime sahiptir.60.000 m2 kendi enjeksiyon kalıp fabrikası, kendi filtre fabrikası, kendi kalıp fabrikası, Kendi montaj fabrikası 600 metrekare profesyonel laboratuvar 30 mühendis Ar-Ge ekibi ODM, OEM hizmetlerinde profesyoneliz Günlük 3.000 adet üretim kapasitesi Seri üretim için %100 yaşlanma testi CE, CB, RoHs, SASO, CQC , CCC onayı ve ISO 9001:2008 sertifikası!
İletişim Olansi
KazanmakBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, Nansha Bölgesi, Guangzhou, Çin
0086-15915736889
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Mesin air hidrogen